Hızlı yağ yakımı nasıl yapılır?

Cehre

Administrator
Yönetici
#1
Şüphesiz yaz aylarının yaklaştığı bu dönemler de herkesin aklında tek bir soru.. Nasıl hızlı kilo verebilirim?
hızlı yağ yakımı.jpg
Yaz sezonun da deniz havuz tatil planları yapılmaya başlandı. Belki indirimli yaz tatili rezervasyonları dahi tamamlandı. Peki ya o nisan mayıs aylarına bıraktığınız fazlalıklarınız. Erkekler için geniş bel çevresi, bayanlar için geniş kalçalar, gereksiz yağlar sizi rahatsız ediyor. Ve bir an önce spora başladınız.Hatta başlamadınız nasıl yağ yakacağınızı düşündükten sonra başlamayı düşünüyorsunuz.

Evet bu yazılarımız sizi işaret ediyor olabilir. Bir an önce diyet, spor ve aktivitelere başlayacaksınız. Taktikler arıyorsunuz. Şimdi zamanı geldi on numara beş yıldız diye tabir edilen taktikler geliyooor..

HIZLI YAĞ YAKIMI İÇİN ÖNERİLER
orig.jpeg
 • Spor aktivitelerine yeni başlıyorsanız sakin ve düşük tempolu koşular ile başlayın. Esneme ve germe hareketlerini ihmal etmeyin. Bir süre bir kaç hafta kadar koşulara devam edin ağır antremanlardan sakının özellikle fitness salonunda spor yapmayı planlıyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Bir süre kendinizi alıştırmak için tüm ekipmanları minimum seviye de spor eğitmenlerinin önerileri ölçüsünde kullanınız.
 • Spor aktivitelerine hakimseniz tecrübeli iseniz sizin için kardiyo dönemi başlıyor demektir. Daha yüksek tempolu ve düzenli koşular. Ter atmanızı sağlayacak yüksek kalori yakımınıza neden olacaktır.
 • Bu iki madde de spor aktivitelerinin önemini anlıyor ve bu spor aktiviteleriyle paralel olarak besin, gıda dengemizi kurmaya başlıyoruz.
 • Doya doya yemek yiyerek yağ yakımı yapmak için kalorisi düşük bir çok öğün belirlemeniz gerekiyor. Kahvaltı ara öğün öğle yemeği ara öğün ve akşam yemeği çok idealdir.
 • Ara öğünler meyve, ceviz, badem, fındık türü olabilir. Protein değeri yüksek kalori değeri düşük ara öğünler tercih etmelisiniz. Ara öğün vakitleriniz de normal yemek yememeli yemek ihtiyacınızı öğünlerde gerçekleştirmelisiniz.
 • Fast food gıdalarını tamamen kesmeli ayda veya bir buçuk ayda bir kendinize ödül olarak vermelisiniz.
 • Proteini yüksek gıdaları kızartma şeklinde yemek yerine (balık ve tavuk gibi ürünleri) haşlama veya suda pişirme yöntemleriyle tüketebilirsiniz. Biliyoruz lezzeti çok değişecektir ancak yağ yakımı özellikle hızlı yağ yakımı dönemlerinde spor faaliyetlerinden çok yeme içme faaliyetleri önemli rol üstlenmektedir.
 • Kola, gazoz gibi yüksek şeker ve asitli ürünlerin tüketimini kesmekte fayda var. İçecek olarak şekersiz limonata veya taze sıkılmış portakal suyu gibi içecekler tüketmenizi öneriyoruz.
 • Gün içinde 1-2 adet doğal yeşil çay içmeniz de fayda var fazlasıyla bunun nedeni hızlı yağ yakımını destekleyici özellikler barındırmasıdır. Yeşil çayı içmeyi seviyorsanız kahvaltı öğününde çaysız olmaz diyorsanız siyah çay yerine yeşil çay tüketmeniz de büyük fayda olduğu kesin.
 • Besin ve spor aktivitelerinizi düzenli yapmakta fayda var. Geç saatlerde yemek yemek yerine düzenli saatler de yiyip, spor yapmak vucudunuzu bu tempoya daha kolay alıştıracak tepkime süresini hızlandıracaktır.
 • Düşük tempo ile başladığınız spor faaliyetlerinizi bir süre sonra arttırmakta ve yoğun ter atma antremanlarına çıkarmanız da fazlasıyla fayda var. Örneğin yüksek tempolu koşulara geçtikten sonra vucut buna alışacaktır. Ve klasik yürüyüşlere oranla yüksek tempolu koşularda çok çok hızlı yağ yakımı sağlayacaktır sizlere.
Bu maddeleri kendi vucut ve sağlıksal özelliklerinize göre kendinize göre revize etmenizi şiddetle öneriyoruz. Kalp vb. gibi rahatsızlıklarınız varsa mutlaka düşük tempolu yürüyüş aktivitelerini, doktor kontrolünde yapmanız gerekmektedir.
8a82f947872e96e661e6d42b5042cd05.jpg
Yaz sezonun da hayal ettiğiniz, istediğiniz fit bedenin sahibi olmanız dileklerimizle!

Sporla kalın, sağlıkla yaşayın..

Bir sonra ki yazılarımız da spor faaliyetlerinizi destekleyici içeriklerle sizlerin karşısında olacağız. Her yerde spor yapabileceğiniz her yerde düzenli beslenebileceğiniz içeriklerle görüşmek üzere!
 
Üst